Personale

Ledelse

 

Helle Ratz

Biblioteksleder
E-mail: Helle.Ratz@glostrup.dk


 

Medarbejdere

 

Helene Hansen

Team samskabelse & digital formidling
E-mail: Helene.Hansen@glostrup.dk

  • Læsehunde, IT-café, strikkecafé
    SoMe-formidling
    Frivilligkoordinator
    Publikumsbetjening


Jan Bæch

Team samskabelse & digital formidling
E-mail: Jan.Baech@glostrup.dk

  • IT-support & -arkitektur
    Kontakt vedr. DDB + FBS
    Underviser
    Publikumsbetjening
    Formidling
    Webmaster
    Webtilgængeligheds-ansvarlig
    Systemadministrator


Janne Bannebjerg

Team børnekultur
E-mail: Janne.Bannebjerg@glostrup.dk
Telefon: 43 23 68 65

  • Logistik & administration
    Kontakt til børneinstitutioner
    Tidsskrifter
    Publikumsbetjening


Kamilla Hindborg Jensen (på barsel)

Team samskabelse & digital formidling
E-mail: Kamilla.HindborgJensen@glostrup.dk
Telefon: 43 23 68 75

  • Læsehunde, IT-café, strikkecafé
    SoMe-formidling
    Frivilligkoordinator
    Publikumsbetjening


Kim Sørensen

Team IT, logistik & undervisning
E-mail: Kim.Sorensen@glostrup.dk
Telefon: 43 23 68 35

  • Logistik
    Systemadministrator
    Digital vejledning
    Publikumsbetjening


Kirsten Vestergaard Mikkelsen

Team voksenkultur
E-mail: Kirsten.Mikkelsen@glostrup.dk

  • Litteraturformidling til voksne
    Læsefællesskaber
    Publikumsbetjening


Louise Lidang Krøyer

Team børnekultur
E-mail: Louise.Kroyer@glostrup.dk

  • Børnekulturelle arrangementer
    Litteraturformidling for børn


Mette Bjellsäter

Team voksenkultur
E-mail: Mette.Bjellsater@glostrup.dk

  • Litteraturformidling til voksne
    Læsefællesskaber
    Publikumsbetjening


Mette Bom Jensen

Team samskabelse og digital formidling
E-mail: Mette.bomjensen@glostrup.dk
 


Michala Kofoed

Kontorelev
E-mail: Michala.Kofoed@glostrup.dk

  • Logistik
    Publikumsbetjening


Nana Holm

Team børnekultur
E-mail: Nana.Holm@glostrup.dk
 


Peter Storm Hansen

Team samskabelse & digital formidling
E-mail: Peter.Hansen@glostrup.dk
Telefon: 43 23 68 68

  • Kommunikation
    SoMe-/digitalformidling
    Webredaktør
    Voksenarrangementer
    Eksterne samarbejder


Shaheen Aslam

Team IT, logistik & undervisning
E-mail: Shaheen.Aslam@glostrup.dk
Telefon: 43 23 68 23

  • Økonomi
    Publikumsbetjening


Sophie-Amalie Thomsen

Team IT, logistik & undervisning
E-mail: Sophie-Amalie.Thomsen@glostrup.dk

  • Logistik
    Publikumsbetjening


Stinus Kirkeskov

Team voksenkultur
E-mail: stinus.kirkeskov@glostrup.dk

  • Litteraturformidling til voksne
    Læsefællesskaber
    Publikumsbetjening


Susan Van der Klein

Team IT, logistik & undervisning
E-mail: Susan.Larsen@glostrup.dk
Telefon: 43 23 68 63

  • Pjecer
    Fællessang
    Publikumsbetjening


Trine Glud Munksgaard

Team børnekultur
E-mail: Trine.Munksgaard@glostrup.dk
Telefon: 23 74 26 63

  • Børnelitteratur
    Børnekultur/-arrangementer
    Kontakt til daginstitutioner
    Publikumsbetjening